• +420 732 653 601

Voskování dřevěných podlah a parket

Voskování dřevěných podlah je stará a velmi účinná metoda, zaručující ochranu dřeva proti nečistotám, vodě a dalším negativním vlivům. Objednejte si profesionální voskování parket naší firmou, zajišťující komplexní péči o dřevěné podlahy.

Vaše dřevěné podlahy dokážeme zbavit zašlého filmu, oživíme jejich barvy a prostřednictvím mezibroušení a následné povrchové úpravě voskování parket, docílíme požadovaného efektu ochrany dřeva před nepříznivými vlivy.

Voskování parket krok za krokem

Po zaměření místnosti naším profesionálním technikem podlahu důkladně mechanicky vyčistíme tak, aby byla připravena na aplikace ochranné vrstvy na bázi vosku. V naší společnosti máme špičkové pracovníky, kteří vám s voskováním parket pomůžou a zároveň se postarají o další podlahové doplňky, jako jsou přechodové lišty, soklové lišty i dveřní prahy.

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Dřevěné olejované parkety voskujeme příslušnými přípravky na bázi vody. Na dřevěné podlaze vytvoří vosk na vodní bázi ochranný dobře leštitelný protiskluzný film, chránící podlahu před opotřebením. Navíc na povrchu vytvoří hedvábný lesk.
Další možný postup je impregnace a voskování dřevěných podlah speciálními přípravky na bázi rozpouštědel. Voskování parket vosky na bázi rozpouštědel vytvoří snadno se rozleštitelnou ochrannou vrstvu na dřevěné podlaze.

Rozdělení voskování parket dle povrchové úpravy dělíme na:

  • Voskování dřevěných olejovaných parket
  • Voskování dřevěných lakovaných parket

Voskování dřevěných olejovaných parket

Takto ošetřenou podlahu můžeme popsat jako napuštění dřeva tekutým voskem na bázi včelího vosku. Vosk vnikne do hlubších vrstev dřeva a vyplní póry. Ošetřený povrch je chráněn proti vlhkosti a jeho údržba je mnohem jednodušší.

Vosk na dřevě vytvoří jemný film, vyzdvihující krásu dřeva a přitom jej neuzavírá, jako vrstva laku. Naše společnost pro voskování podlah používá pro voskování parket moderní kombinaci vosku a oleje, takzvaný tvrdý voskový olej.

Voskování dřevěných lakovaných parket

Voskování lakovaných parket dodává podlahové krytině odolnost proti opotřebení. O podlahu se lépe pečuje a méně se špiní. Vosk vyniká skvělými protiskluznými účinky. Pro voskování dřevěných lakovaných podlah a parket používáme metodu polymerace.

Polymerová disperze se nanese na lakovaný povrch dřeva, korku, laminátové podlahy či přírodní linoleum s PUR úpravou povrchu. Uzavření povrchu krytiny a vyplnění mikroskopických pórů, docílíme nanesením disperze a zároveň vznikne kvalitní ochranná vrstva.