• +420 732 653 601

Údržba parket

Dřevěné parkety vyžadují pravidelnou profesionální péči, zajišťující nejen dlouhou životnost parket, ale také vyzdvihne jejich originální vzhled a přirozenou krásu. Naše společnost se zabývá údržbou parket a péčí o dřevěné podlahy.

Renovaci parket provádí naši profesionálně vyškolení zaměstnanci, kteří s naprostou přesností určí míru ošetření podlahy. Před samotnou realizací projednáme se zákazníkem míru ošetření parket a navrhneme možnosti povrchových úprav.

Při zvolení ošetření se orientujeme dle základního opotřebení parket:

Varianta A – mírné poškození

Mírné poškození dřevěných parket vyžaduje základní ošetření, které obsahuje hloubkové čištění podlahy a nanesení ochranné vrstvy na dřevo.

Varianta B – střední poškození

Střední poškození parket už vyžaduje náročnější údržbu, obsahující čištění, broušení a následnou aplikaci povrchové úpravy, jako je lak, olej, vosk apod.

Varianta C silné poškození

Dřevěné parkety se silným poškozením mohou trpět na praskliny a nerovnosti. Tavou podlahu zbavíme nečistot, zbrousíme, zatmelíme a následně naneseme tři vrstvy ochranné povrchové úpravy, jako je lak, olej, vosk apod.

Varianta D – extra silné poškození

Dlouho neošetřené parkety mohou vykazovat extra silné poškození. V takovémto případě na místo dojede náš pracovník, který s klientem určí následný postup renovace parket. Pro tyto podlahy použijeme kvalitní přípravky značek Eukula, Bona a Synteko, se kterými pracují výhradně naši proškolení pracovníci.

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Jak provádíme údržbu parket

Při údržbě parket dbáme vždy na kvalitu odvedené práce. Pro lakování používáme výhradně laky značky Eukula, Bona nebo Synteko, se kterými mají naši profesionálně vyškolení zaměstnanci bohaté zkušenosti. Podle zvoleného postupu naneseme první vrstvu základního laku a následně vhodným vrchním lakem (dle zvoleného stupně zátěže a provedení) povrch ošetříme dvakrát až třikrát.

Olejování dřevěných parket provádíme výrobky Eukula, Bona nebo Synteko, dle příslušných technických postupů. Zákazníkům doporučujeme vždy nanesení dvou vrstev ochranných laků.

Doporučená péče o parkety

Parkety jsou přírodní materiál, reagující na okolní teplotu a vlhkost. Mají tendenci nabobtnání, smrštění nebo naopak rozpínání. V místnostech s parketami doporučujeme udržovat vlhkost vzduchu kolem 45-62% a teplotu v rozmezí 15-25 °C.

Čištění lakovaných parket lze provádět pomocí mokrého mopu nebo hadru, vymáchaným ve speciálním roztoku, určeným pro dřevěné parkety, přičemž by měl být mop či hadr důkladně zbaven přebytečné vody. Při čištění se vyvarujte použití agresivních čisticích prostředků a ostrých předmětů, jako jsou kartáče nebo drátěnky.

Čištění voskovaných parket provádíme vlažnou vodou s přípravkem alespoň 1% voskovaného oleje. Po důkladném vytření se má voskovaná podlaha nechat přes noc vyschnout, ošetření se provádí z důvodu zvýšení odolnosti vůči poškrábání a poškození obecně.