• +420 732 653 601

Broušení parket a dřevěných podlah

Broušením parket se zabýváme již mnoho let a za dobu našeho působení jsme zbrousili a zrenovovali tisíce m2 nejen parket ale také dřevěných podlah. Náš profesionálně vyškolený tým pracovníků dá vašim zašlým parketám krásný nový vzhled a ošetří jejich povcrh tak, aby vám podlaha sloužila další desítky let k maximálná spokojenosti. Před samotnou realizací broušení parket k vám přijede náš technik, který zkontroluje, zaměří a posoudí aktuální stav podlahové krytiny. Při tomto kroku s klientem projednáme představy a požadavky a reálné technické a finanční varianty pro to, aby broušení parket a jejich následná povrchová úprava proběhly co nejlépe.

Jaký je postup při broušení parket

  • přijetí poptávky k broušení parket
  • zaměření parket naším technikem a detailní kontrola stavu podlahy
  • domluva povrchové úpravy
  • vypracování cenové nabídky zákazníkovi
  • provedení dohodnutých prací
  • broušení parket, tmelení a nanesení povrchové úpravy
  • doporučení vhodné údržby a předání díla zákazníkovi
Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Broušení parket krok za krokem

Broušení parket a nanesení nové povrchové úpravy začíná přesným zaměřením a kontrolou stavu jednotlivých vlysů. V případě nutnosti výměny jednotlivých vlysů náš technik určí velikost výměny požadované parkety, dřevinu a její třídění. Zajištěním truhlářské výroby, zákazníkovi odpadá veškerá starost o renovaci i extrémně poškozených podlah. Po výměně poškozených kusů následuje broušení parket. Tímto pracovním postupem se docílí sjednocení výšky všech parket, odstranění vrchní ochranné vrstvy a odstranění drobných nedokonalostí.

Broušení parket je prostředek ke sjednocení a probíhá tak, že celou podlahovou plochu zkušený pracovník několikrát přebrousí do požadovaného stavu. Používá k tomu po sobě následující brusy různé zrnitosti brusných papírů od nejhrubších po nejjemnější. Po vybroušení dřevěných podlah se provede tmelení spár mezi lamelami a zacelí se praskliny ve dřevě. K tomu se používá tmelová směs, zhotovená ze základového tmele a čistého brusu, získaného z broušení dřeva podlah. Tak se docílí stejná barva, jako má broušená podlaha. Profesionální broušení parket je zakončeno renovací nebo výměnou soklových lišt, popřípadě přechodových profilů a dveřních prahů.