• +420 732 653 601

Časté dotazy

K této problematice vám řekne po zhodnocení stavu podlahy náš technik. V mnoha případech lze původní podlahu ještě zachránit odbornou renovací.
Toto nelze jednoznačně určit, vždy záleží na typu prostor kde je zamýšleno podlahy použít. Vinylové podlahy v dnešní době již téměř vytlačily podlahy laminátové. V porovnání s dřevěnými podlahami mají jednu hlavní nevýhodu, kterou je nemožnost renovace. Jednotlivé díly vinylových podlah se nejčastěji mění kus za kus, dřevo lze zbrousit a ošetřit olejem či voskem (a to opakovaně).
Při zatečení vody do podlahy je zásadní vědět, jak dlouho tam voda stála. Poškozené místo nejčastěji zčerná a nabobtná, takovou část je možno vyměnit, podlahu vybrousit a uvést do původního stavu.
Dřevěná podlaha je pochozí po 24 hodinách. Pokud se jedná o podlahy lakované, doporučujeme nechat lak vytvrdnout 2-3 dny. Poté je podlaha pochozí a lze rovněž stěhovat nábytek.
Pro bezproblémové vytápění prostoru by tepelný odpor parketové podlahy neměl překročit hodnotu 0,15 m2 K/W. Tepelný odpor (m2K/W) lze vypočítat tak, že tloušťku podlahové krytiny vydělíte koeficientem tepelné vodivosti. Pokud počítáte tepelný odpor u plovoucích podlah, je nutné započítat tepelné odpory všech materiálů z celkové vrstvové skladby.
Toto není doporučováno, položení koberců na vytápěné parkety by znamenalo nahromadění tepla a s tím zvýšené riziko poškození parketové podlahy.
Prkna dřevěné podlahy se nejčastěji kladou po směru dopadu slunečního světla, které do místnosti proniká. Tímto způsobem pokládky lze místnost mírně opticky prodloužit. Pokud nás klienti požádají o optické rozšíření úzkých místností, volíme pokládku příčnou, tedy při vstupu do místnosti jsou prkna napříč.
Malování stěn doporučujeme nechat až po renovaci podlah. Při broušení podlah používáme odsávání, ale přesto se jemný prach na stěnách usazuje.
Aktuální trendy poměrně jednoznačně upřednostňují podlahy olejované a to především z důvodu zachování přirozenosti dřeva. Díky tvrdým voskovým olejům lze navíc volit finální odstín podlahy od světlých až po odstíny tmavé. Nespornou výhodou olejovaných podlah je jednoznačně možnost lokálních oprav, což u podlah voskovaných v podstatě není možné. Údržba olejované podlahy musí být pravidelná a je mírně náročnější než údržba a péče o lakovanou podlahu.
Ano, lokální opravy jsou u olejovaných podlah výrazně jednodušší než u podlah lakovaných. Velkým pomocníkem v tomto jsou tvrdé voskované oleje a nejjednodušší opravy je možno realizovat na podlahách kde byl použit olej bezbarvý. Opravit lze i podlahy kde byly použity oleje barvené, ale opravované místo bude rozpoznatelné, dokud nedojde k postupné oxidaci a sjednocení se zbytkem podlahy.
Důležité je opatřit nohy nábytku filcovými podložkami a u kolečkových křesel volit kolečka pogumovaná nebo ideálně speciální podložky pod kolečková křesla.
V ceně pokládky podlahy je přesné zaměření, dodání klientem vybrané podlahy, dodání obvodových lišt v dekoru podlahy, podložka, protiparná folie, lepidlo, tmel, odborná práce vč. DPH.
Ano! Pokud si u nás vyberete podlahu včetně pokládky, platíte DPH pouze 15%.
Toto není nutné, kompletní odborné odstranění původní podlahy včetně její ekologické likvidace jsme schopni kompletně zajistit.
Celkový čas pokládky podlahy je ovlivněn velikostí místnosti a typem podlahy. Běžné lhůty pro položení 20m2 = 1 den, 50m2 = 2 dny, 100m2 = 3-4 dny, 200m2 = týden. Do celkové času pokládky je zahrnuto také olištování a závěrečný úklid.
Kročejové podložky vždy volíme tak, aby maximálně vyhovovali klientem vybrané podlahové krytině a také jeho dalším požadavkům. Například u panelových domů používáme podložky, které výrazně snižují hlučnost.
Nemusíte, našim klientům běžně nabízíme službu, kdy jsme díky speciálnímu vybavení přesunout těžké kusy nábytku do jiných místností a po položení podlahy je vrátit zpět na místo.
Ano, všechny námi používané podlahy je možno položit na podlahové topení. V rámci dodržení záruky je však důležité dodržení maximální povrchové teploty dřeva, která se nejčastěji pohybuje na úrovni cca 26°C.
Nachází-li se v místnosti těžké předměty v podobě klavíru, kamen či akvária, určitě doporučujeme parkety celoplošně přilepit.
Olejované podlahy jsou v porovnání s podlahami lakovanými, mírně náročnější na údržbu. Je nutné jim věnovat pravidelnou péči v podobě použití mýdla na dřevěné podlahy. Lakované podlahy postačí pouze luxovat a stírat vlhkou metodou.
Ano, provádíme renovaci parket, dřevěných plovoucích podlah i dřevěných podlah z masivu. Máme mnohaletou praxi a disponujeme špičkovým vybavením.
S ohledem na členitost místností a specifické vlastnosti každého materiálu je třeba počítat s prořezem, který se nejčastěji pohybuje na úrovni 5-10% z celkové metráže pokládané podlahové krytiny. Při nákupu podlahové krytiny tedy doporučujeme k metráži místnosti připočíst ještě 10% navíc a v této metráži koupit podlahovou krytinu.
Důležité je především očištění podlahy a ošetření dle návodu výrobce/dodavatele. Podlaha se musí vždy vyrovnat s klimatem a světelnými podmínkami v místnosti, není tedy vhodné ji v prvních 4 týdnech po pokládce zakrývat kobercem.
Ano, dřevo je přírodní materiál a každý druh dřevěné podlahy reaguje na sluneční záření jinak. Ve většině případů dochází k zesvětlení původního odstínu podlahy.
Venkovní dřevěné podlahy musí být položeny pouze z vybraných typů dřevit. Běžná údržba znamená oplach například zahradní hadicí + vytření. Čištění lokálních nečistot se musí provádět ideálně mýdlovým roztokem.