• +420 732 653 601

Cena renovace parket

Strojní čištění od 40 Kč / m2
Broušení od 150 Kč / m2
Celoplošné tmelení od 60 Kč /m2
Lakování/olejování od 50 Kč / m2 / vrstva
Lištování od 35 Kč / m2
Lokální opravy a překládka individuální

Doprava a příplatky

Doprava po Praze 500 Kč
Doprava mimo Prahu dle domluvy

Veškeré ceny jsou uvedeny bez DPH. Jsme plátci DPH.

Parkování v zónách a na placených stáních – bude doúčtováno k ceně zakázky

Jak se stanoví cena renovace parket?

Nejprve je nutné posoudit stav parket. Pokud vidíme, že je podlaha bez velkých deformací dřeva a vrchní vrstva je jen mírně poškrábaná, rozhodně je na místě obnova. Tím že se nejedná o hloubkovou obnovu, je cena renovace parket pro klienta velice příznivá. Postačí totiž obrousit vrchní vrstvu, celoplošně přetmelit a nalakovat.

Stát se může, že parkety budou silněji poškozené. Na první pohled je znát, že podlaha nebyla roky udržovaná a bude potřeba vícenásobné broušení. Stále se vám vyplatí podlahu opravit. Cena renovace parket je totiž stále nižší než pořízení nové podlahy. A klady renovace převyšují nad zápory.

Otázkou je, zda renovovat křivé, vrzající a rozeschlé podlahy. V tomto případě je možné, že některé parkety budete muset vyměnit za nové. Je vhodné si uvědomit, jaký máte vztah k podlaze. Cena případné dokládky je sjednána dohodou, dle stavu podlahy.

Kalkulace ceny renovace je individuální

Jistě jste pochopili, že určit cenu za renovaci parket není jednoduché. Obnovu doprovází u každé podlahy značné rozdíly. Z toho důvodu v této sekci “renovace parket cena” uvádíme ceny jednotlivých úkonů za metr čtvereční. Vždy je však cena uvedená od určité částky a konečná cena se může lišit. Vždy je důležitá individuální dohoda mezi námi a klientem. Počítejte také s tím, že kromě ceny za jednotlivé úkony zaplatíte také za dopravu, případně za parkování v parkovacích zónách. I se všemi těmito náklady je však výhodná renovace parket, cena je stále přijatelná a životnost vyšší než u jiných krytin.

Detailní a individuální položkový rozpočet vám samozřejmě sestavíme podle vašich požadavků. Stejně tak zkonzultujeme celou renovaci. Reálná cena pochopitelně závisí na stavu vašich parket, rozsahu zakázky, stavu podkladu i dopravě na místo.

A jak dlouho renovace parket trvá? Pokud jde o místnost do 30 čtverečních metrů, pak bude renovace hotová za den, za předpokladu, že začneme v 7 ráno a skončíme kolem 17 hodiny odpoledne. Větší místnost do 60 m² bude trvat dva dny, místnost do 120 m² pak pravděpodobně tři dny.