• +420 732 653 601

Cena renovace parket

Strojní čištění od 40 Kč / m2
Broušení od 150 Kč / m2
Celoplošné tmelení od 60 Kč /m2
Lakování/olejování od 50 Kč / m2 / vrstva
Lištování od 35 Kč / m2
Lokální opravy a překládka individuální

Doprava a příplatky

Doprava po Praze 500 Kč
Doprava mimo Prahu dle domluvy

Parkování v zónách a na placených stáních – bude doúčtováno k ceně zakázky

Renovace parket se vyplatí

Koupili jste starou nemovitost a v pokojích našli dřevěné parkety? Nebo je schováváte doma pod linem a rádi byste je zrenovovali a opět ukázali nádhernou přírodní podlahu? Nechte stav dřevěných parket posoudit odborníky. Ačkoli vám parkety připadají zašlé, opět mohou vypadat jako nové a sloužit ještě mnoho let. Oprava parket se vyplatí, cena renovace parket je mnohem nižší než při pořízení parket nových.

Jak již bylo řečené, i velmi zašlé parkety mohou po renovaci vypadat jako nové. Vězte, že renovaci parket můžete provést i několikrát. Myslete však na to, že každým broušením ubývá vrstva dřeva. Kolik dřeva konkrétně broušením zmizí, záleží na stupni poškození. Skvělé je, pokud je dřevo v pořádku a stačí odstranit jen slabou vrstvu laku. Broušení provádíme profesionálním strojem, který vyniká bezprašným broušením. Cena renovace parket není vysoká a dřevěná podlaha má navíc mnohem větší životnost než kterákoli jiná. Tudíž je jasné, že investice do oprav se vám bezesporu vyplatí.

Jak postupujeme při renovaci parket

Nejprve je nutné posoudit stav parket. Pokud vidíme, že je podlaha bez velkých deformací dřeva a vrchní vrstva je jen mírně poškrábaná, rozhodně je na místě obnova. Tím že se nejedná o hloubkovou obnovu, je cena této renovace parket pro klienta velice příznivá. Postačí totiž obrousit vrchní vrstvu, celoplošně přetmelit a nalakovat.

Stát se může, že parkety budou silněji poškozené. Na první pohled je znát, že podlaha nebyla roky udržovaná a bude potřeba vícenásobné broušení. Stále se vám vyplatí podlahu opravit. Cena renovace parket je totiž stále nižší než pořízení nové podlahy. A klady renovace převyšují nad zápory.

Otázkou je, zda renovovat křivé, vrzající a rozeschlé podlahy. V tomto případě je možné, že některé parkety budete muset vyměnit za nové. Je vhodné si uvědomit, jaký máte vztah k podlaze. Cena případné dokládky je sjednána dohodou, dle stavu podlahy.

Kalkulace ceny je individuální

Jistě jste pochopili, že určit cenu za renovaci parket není jednoduché. Obnovu doprovází u každé podlahy značné rozdíly. Z toho důvodu v této sekci “renovace parket cena” uvádíme ceny jednotlivých úkonů za metr čtvereční. Vždy je však cena uvedená od určité částky a konečná cena se může lišit. Vždy je důležitá individuální dohoda mezi námi a klientem. Počítejte také s tím, že kromě ceny za jednotlivé úkony zaplatíte také za dopravu, případně za parkování v parkovacích zónách. I se všemi těmito náklady je však výhodná renovace parket, cena je stále přijatelná a životnost vyšší než u jiných krytin.

Detailní a individuální položkový rozpočet vám samozřejmě sestavíme podle vašich požadavků. Stejně tak zkonzultujeme celou renovaci. Reálná cena pochopitelně závisí na stavu vašich parket, rozsahu zakázky, stavu podkladu i dopravě na místo.

A jak dlouho renovace trvá? Pokud jde o místnost do 30 čtverečních metrů, pak bude renovace hotová za den, za předpokladu, že začneme v 7 ráno a skončíme kolem 17 hodiny odpoledne. Větší místnost do 60 m² bude trvat dva dny, místnost do 120 m² pak pravděpodobně tři dny.