• +420 732 653 601

Pokládka dřevěných podlah

Dřevěné podlahy patří k nejoblíbenějším podlahovým krytinám pro tradiční stavby v rustikálním stylu i pro vysoce moderní interiéry, kde architekti plynule propojují interiér s exteriérem. Dřevěné podlahy se do každého domu i bytu a díky mnoha typům dřevěných podlah a jejich tvrdosti můžeme používat dřevěnou podlahu i v komerční sféře.
Naše firma se specializuje pokládku dřevěných podlah i dalších podlahových krytin od malých prostor po velké průmyslové haly.
Pomůžeme vám s výběrem vhodné podlahové krytiny do vašeho interiéru, až po následnou realizaci:

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Pokládka dřevěných podlah plovoucím způsobem

Pro pokládku plovoucím způsobem jsou určeny dřevěné plovoucí podlahy vrstvené. Jde o způsob pokládky, kdy podlaha není pevně spojena s podkladem. Volné uložení nad povrchem napomáhá k lepší reakci na změny vlhkosti v místnosti.
Na předem připravený, rovný podklad s odpovídající vlhkostí se umístí podložka (Mirelon, Izofloor, Climapor) a jednotlivé lamely se položí na připravenou podložku. Každá z lamel podlahy je opatřena zámkem uniclick nebo perodrážkou.

Pokládka dřevěných podlah lepením s tlumícím lepidlem

Pokládka dřevěných podlah lepením pomocí tlumícího lepidla se používá všude tam, kde chcete omezit nepříjemný kročejový hluk. Pro tento typ podlahy se používá rohož tlumící kročejový hluk se symetricky umístěnými výřezy pro aplikaci lepidla a elastického tlumícího lepidla.

Pokládka dřevěných podlah celoplošným lepením

Pro celoplošné lepení podlahové krytiny je vyžadován naprosto rovný a pevný podklad. K lepení se používají lepidla určená k lepení dřevěné podlahy pomocí ozubené stěrky (hřeben na lepidlo) přímo na očištěný podklad, kterým může být anhydrit, beton, OSB desky, apod., jednotlivé podlahové díky se po nanesení lepidla zakládají do sebe. Celoplošné lepení dřevěných podlah zajistí pevné, stabilní podlahy s nízkou hladinou kročejového hluku. Takto položené podlahy mají navíc delší životnost.

Pokládka dřevěných podlah na podlahové topení

Masivní dřevěné podlahy se dají pokládat na teplovodní podlahové topení, stejně tak jako některé dřevěné vícevrstvé plovoucí podlahy. Před nákupem vhodné dřevěné podlahy na podlahové topení se poraďte s naším odborným personálem, který vám poradí s výběrem podlahové krytiny, vhodné pro podlahové topení.

Objednání pokládky dřevěné podlahy

Přemýšlíte o nákupu kvalitní dřevěné podlahy? Poradíme vám, jak vybrat správnou podlahu pro váš interiér či komerční prostory a zajistíme kompletní pokládku dřevěné podlahy v rychlém termínu a v profesionální kvalitě! Náš tým profesionálů si hravě poradí s odbornou přípravou pokladku, zaměřením, nařezáním i pokládkou. Do přechodových míst nainstalujeme přechodové lišty a opatříme stěhy ochrannými sokly.