• +420 732 653 601

Pokládka dřevěných teras

Specializujeme se na kompletní výrobu a montáž dřevěných teras z evropských i exotických dřevin. Kompletní materiál odebíráme od prověřených dodavatelů, kde je certifikovaná garance původu dřeva. Kromě výroby a montáže jsme schopni dřevěné terasy také udržovat a případně je renovovat. Dřevo jako přírodní materiál je velice příjemné pro chození bosou nohou, v létě vychladá rychleji než například dřevoplastová (WPC) prkna a po dešti velice rychle vysychá. Pokud je o dřevo správně pečováno, dřevěná terasa vydrží mnoho let.

Cena pokládky terasy není vysoká

Cenu pokládky dřevěné terasy nejvíce ovlivňuje složitost terénu, kde se terasa realizuje. Tvar terasy a množství výřezů hraje také důležitou roli, stejně jako typ dřeva. Obecně je dřevo z exotických dřevin dražší než dřevo z dřevin evropských. Cenovou kalkulaci je tak nutné vždy stanovit individuálně po zohlednění všech aspektů zakázky.

Příklad ceny pokládky z praxe:

Pro klienta jsme na územní hlavního města Prahy realizovali dřevěnou terasu o výměře 50m2. Jak materiál byl využit sibiřský modřín a terasa byla umístěna na dřevěném roštu, jehož podkladem byly betonové patky. Zhutnění a vyrovnání terénu bylo prováděno investorem. Celková cena zakázky byla 50 000 Kč.

Využíváme modifikované dřevo

Terasy velice často realizujeme z tzv. modifikovaného dřeva, které má v porovnání s běžným dřevem zlepšený biologické a termické vlastnosti. Je odolnější, trvanlivější a disponuje vyšší stálostí barev. Modifikované dřevo lze tak použít především na vysoce exponovaná místa s náročnými přírodními podmínkami.

Máte zájem o odbornou pokládku či údržbu dřevěných teras?

Terasy realizujeme také z WPC prken

V případě zájmu klienta jsme schopni zrealizovat terasu s použitím WPC prken, které se v poslední době těší stále vyššímu zájmu klientů. WPC nebo-li wood plastic composite je materiál složený ze dřeva a polymeru. Výrobci deklarují dlouhou životnost, široké množství dekorů a především taktřka nulovou údržbu. WPC prkna stejně jako dřevěná prkna odebíráme od špičkových dodavatelů a certifikací.