• +420 732 653 601

Olejování dřevěných podlah a parket

Dřevěné podlahy a dřevěné parkety jsou klenotem každého interiéru. Exklusivní vzhled a originální design každé parkety je to, co designéři a bytoví architekti hledají pro moderní i klasické interiéry. Pokud doma máte dřevěnou podlahu, nezapomínejte na její pravidelnou údržbu. Objednejte si profesionální olejování dřevěných podlah a parket naší firmou a těšte se z krásně vypadající podlahy.

Pravidelná péče o dřevěné podlahy je základ ke krásnému vzhledu

Pravidelná renovace parket a dřevěných podlah je naprostou nezbytností pro dlouhou životnost podlahy. Parkety patří k podlahám, které působí příjemně. Jejich vzhled dokáže zaujmout a dát každému interiéru nezaměnitelnou tvář. Velmi důležité při renovaci parket je zvolení správného technologického postupu a druhu povrchové úpravy.
Olejování parket je velmi oblíbenou metodou, která se však musí provádět odborným způsobem.

Naše firma se specializuje na olejování parket dlouhá léta. Nabízíme proto svým klientům odborný servis i pro extrémně poškozené dřevěné podlahy. Pomocí olejování parket efektivně docílíme i z nevzhledné dřevěné podlahy nádhernou ozdobu interiéru.

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Výhody olejování parket

  • olej zachovává přírodní vzhled dřevěné podlahy. Dřevo má možnost dýchat a tím se může snáze vypořádat se změnou vlhkosti a okolní teplotou v místnosti
  • olejování nabízí snadné lokální opravy. Škrábance nejsou tolik viditelné a případné větší rýhy se dají odstranit čištěním a místní opravou, prostřednictvím jemného broušení parket a opětovným naolejováním.
  • olejované parkety nemají tendenci praskat, kroutit se a jinak pracovat, jako je tomu u lakovaných parket.

Olejování parket krok za krokem

Při objednávce olejování parket naší firmou k vám přijede náš specialista, který na místě posoudí aktuální stav podlahy, zaměří a připraví plán renovace dřevěných podlah. Před samotným olejováním parket musí být podlaha zbavená nečistot, zbylých ochranných nátěrů, prasklin a nerovností. Broušením parket tyto faktory jednoduše odstraníme a následně naneseme ochrannou vrstvu oleje.

Olejování parket provádíme prostřednictvím profesionálního stroje, který dokáže přírodní olej perfektně zapracovat do podlahy. Ta získá podlaha přirozený vzhled a zdůrazní se kresba dřeva. Olej vytvoří na podlaze tenký neklouzavý film, který ochrání podlahu před nečistotami, mechanickým poškozením a dalšími negativními vlivy.
Olejováním dřevěných podlah však naše práce nekončí. Při renovaci podlah se zaměřujeme také na soklové lišty, přechodové lišty a dveřní prahy, které rovněž šetrně renovujeme a ošetříme dle aktuálních požadavků jednotlivých dílů. Zákazníkovi předáváme kompletní zrenovovanou podlahu, která se stane ozdobou interiéru.