• +420 732 653 601

Bazénové plachty jsou vhodné řešení pro zahradní bazén

Bazén je velmi žádaný atributem pro všechny majitele rodinných domů, ale i majitelů zahrad, kam bazén neodmyslitelně patří. Vodní radovánky s dětmi v horkém letním dni jsou jistě příjemné a tak je také potřeba se o bazén a vodu v něm dobře starat. Obzvláště důležité je chránit dětský bazén, protože tělo dětí je velmi citlivé na různé infekce. Všechny spolehlivé funkce bude samozřejmě vykonávat pouze plachta,  která se vyznačuje kvalitou a správným výběrem.

Kvalita za rozumnou cenu

Samozřejmě, že bazénové plachty se liší nejen tvarem, složením materiálu, ale také cenou. Funkce je v podstatě stejná, i když se na trhu člověk může setkat s plachtami solárnímu, zimními a podobně. Letní bazénová plachta je vyrobena z lehčího materiálu. Jsou proto vhodné pro každodenní použití.  Zařadit sem lze i solární plachty, které jsou vyrobeny z malých vzduchových bublinek. Tyto plachty pak fungují na principu lupy a mohou pomalu ohřívat vodu v bazénu za pomoci slunečních paprsků. A pokud je úkolem pokrýt bazén na zimu, je třeba zvolit silnou a pevnou plachtu. Ty jsou odolné vůči nízkým teplotám a jsou také trvanlivější. Kromě toho musí mít plachta i silná očka, kotvící kolíky a švy. Tím je zajištěno, že plachta nebude odtržena silným větrem, vydrží zatížení v důsledku srážek nebo jiných mechanických faktorů.

Bazénová plachta na míru

Lidé se snaží vždy mít něco jiného než ti ostatní, snaží se tak trochu odlišovat a tak tvar zahradního bazénu je vhodnou příležitostí, jak toho docílit. Dnes jsou k vidění bazény v nejrůznějších tvarech, takže klasický ovál nebo obdélník již není tolik v kurzu. To ale vůbec nebrání tomu, aby si majitel bazénu pořídil kvalitní plachtu, byť má atypický tvar. Stačí jen oslovit odpovídající firmu, která se touto činností zabývá a pracovníci se již o vše postarají. Technik firmy přijde bazén zaměřit, načrtne si jeho tvar a pak už jen může investor čekat na odpovídající výsledek.

Co se týká odborné firmy, trh služeb nabízí mnoho možností ve výběru spolehlivé firmy. Je třeba dobře zvážit, která bude ta pravá a nabídne právě to, co člověk hledá. Obezřetnost je ale na místě, neboť se firmy předhánějí s nejlepšími nabídkami. I v tomto případě je třeba hledat a srovnávat. To, co nám nabízí jedna firma, nám nemusí nabízet firma druhá.

Co dalšího lze od takové plachty očekávat

Všechny plachty na bazén mají jedno společné. Chrání vodu před znečištěním a ušetří tak majiteli bazénu nejen čas, ale i finance. Bazénové plachty mají nízkou pořizovací cenu, což je ve srovnání s ostatním zakrytováním bazénu jistě příznivá zpráva. Také jsou jako součást balení i různě veliká odtoková sítka, kotvící kolíky, napínací gumy, ale v poslední době se zákazníci zajímají také o speciální naviják na plachtu. Ten nejen usnadní práci s navíjením, ale také s napínáním plachty. Na trhu lze najít navijáky na ruční pohon, ale ty dražší modely jsou i na elektřinu nebo na baterii. Záleží na finančních možnostech investora. Bazénové plachty jsou také bezúdržbové, ale v případě, že se přece jen znečištění objeví, je velmi jednoduché plachtu očistit pod proudem vody třeba ze zahradní hadice. Slunce ji následně vysuší a plachtu je znovu možné použít.