• +420 732 653 601

Údržba dřevěných podlah

Dřevěná podlaha v sobě ukrývá nezaměnitelnou strukrutu, která jí dodává zvláštní vzhled. Vyyžaduje však odbornou péči, abychom ochránili strukturu dřeva proti vniknutí tekutin, nečistot a dalších škodlivin do hlubších vrstev.

Základní ochrana dřevěných podlah

Naše firma se specializuje na péči a ochranu všech druhů dřevěných podlah, pomocí voskování impregnace či lakování, a to v několika vrstvách. Takto ošetřené dřevo se snáze čistí a nevadí mu každodenní zátěž ani údržba.
Pro mytí podlah doporučujeme používat čisticí prostředky jemné tkaniny, určené pro dřevěné podlahy. Našim zákazníkům rovněž doporučujem instalovat účinné čisticí zóny před vchodem do místnosti a opatření plstěných podložek pod nábytek.

Jak postupovat při údržbě dřevěné podlahy

  • Na dřevěné podlahy použijeme kvalitní vrchní lak, vosk nebo impregnaci, která prodlouží životnost podlahy, osvěží její vzhled a zanechá ji záživě čistou.
  • Po nově ošetřených podlahách nedoporučujeme chůzi dříve, než následující den. Čím dřívě se bude ošetřená podlaha v prvních dnech používat, tím kratší bude životnost impregnace. Plné zatížení doporučujeme až po 8 – 14 dnech.
  • V prvním týdnu po ošetření dřevěné podlahy provádějte čištění pouze nasucho a to prostřednictvím vysavače s kvalitním nástavcem. Na ošetřené podlahy nepokládejte koberce. Nábytek a jiné předměty opatřete plstěnými podložkami.

Působení času na dřevěné podlahy

Dřevo je přírodní materiál, u kterého probíhá přirozený proces stárnutí. Ke správnému ošetření podlahy dochází díky správně použitým čistícím prostředkům. Každá péče o podlahu je žádoucí, ovšem pro každodenní používání dřevěných podlah, které jsou vystavovány někdy i vysokým zátěžím, je vhodné použít kompletní řadu výrobků pro péči o podlahy. Naše firma nabízí kompletní péči o dřevěné podlahy, a to dle míry poškození:

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Varianta A – mírné poškození

Při mírném poškození dřevěných podlah zajistíme hloubkové čištění a naneseme ochrannou vstvu na dřevo.

Varianta B – střední poškození

Při středním poškození provedeme čištění, jemné broušení a následnou aplikaci laku či oleje, dle přání a požadavků zákazníka.

Varianta C silné poškození

Dřevěné podlahy mohou postupem času trpět na praskliny a jiné nerovnosti. V tomto případě vaši podlahu zbavíme nečistot, zbrousíme, zatmelíme a následně naneseme lak či olej ve třech vstvách.

Varianta D – extra silné poškození

Máte doma vzácný exemplář dřevěné podlahy, který je nutný kompletně zrenovovat? Pro tyto podlahy použijeme kvalitní přípravky značek Eukula, Bona a Synteko, které používají výhradně naši proškolení pracovníci. Ti vám také pomohou s výběrem nejvhodnější povrchové úpravy.

Všeobecné pokyny pro údržbu dřevěných podlah

každá dřevěná podlaha, ať už ošetřená pouze impegnací, voskem nebo lakem, podléhá v závislosti na stupni provozního zatížení, přirozenému opotřebení. Proto svým zákazníkům nabízíme pravidelnou údržbu a ošetření všech druhů dřevěných podlah. Při pravidelné údržbě naši zaměstnanci sledují lakový film, který při vykázání prochození doporučí přebrousit a znovu nalakovat.

Objednejte si údržbu dřevěných podlah

Lakování je řemeslná práce. Tím je podmíněno i to, že se na povrchu mohou objevit droné vady, jako jsou prachové částice a jiné nerovnosti. Svěřte proto své dřevěné podlahy do rukou odborníků, kteří vaší podlaze prodlouží život o několik desítek let!