• +420 732 653 601

Parkety v celoročním mobilním domě

Parketové podlahy zútulní každý domov, ať už jde o zděný dům, dřevostavbu nebo celoroční mobilní dům. Dodají bytu eleganci a styl. V minulosti byly parkety velmi oblíbeným typem podlahy. Jako jsou jejich výhody a jaké mají dřevěné parkety nevýhody?

Největší výhodou je životnost

Nespornou výhodou každé dřevěné podlahy je dlouhá životnost. Při správné údržbě by parkety měly vydržet až celé století. Důležité je se o ně dobře starat, správně je uklízet a mýt. Ideální je plochu vysávat, nebo zametat. Vytírat stačí jednou za čtrnáct dní. Důležité je příliš parkety nenamáčet, používat správný čisticí přípravek a vytírat do sucha.

Celoroční mobilní domy

Pochopitelně je nutné také čas od času parkety přebrousit a nalakovat. Nebojte se však, že by vás to čekalo každoročně. Většinou stačí tuto hloubkovou údržbu udělat jednou za tři roky. Počítejte také s tím, že pokud si pro svůj celoroční mobilní dům jako krytinu vyberete parkety, budete muset investovat. Jde o jednu z nejdražších podlahových krytin. Vaše investice se vám však vrátí právě zmíněnou dlouhou životností.

Další výhodou parket je fakt, že jde o antistatický a antialergenní materiál. Jsou tedy vhodné do domácností s lidmi citlivými na prach. Pokud tedy právě rekonstruujete váš celoroční mobilní dům nebo ho upravujete k obrazu svému, jsou parkety ideální volbou hlavně do ložnice nebo dětského pokoje.

Správní pokládka je základ

Důležité je správně podlahu položit a také se o ní náležitě starat. Pokud totiž dřevěné parkety poškodíte výrazně, již je neopravíte. Možná si vzpomínáte na to, že parkety také vrzají. Pokud jsou však správně a odborně položené, nestane se vám to. V případě, že vybíráte podlahu  pro celoroční mobilní dům a vyberete parkety, určitě s pokládkou oslovte odborníky. Nejde totiž jen o to správně položit dřevěné parkety, ale také je nutné správně připravit podklad.

Pokud rekonstruujete celoroční mobilní dům, je nejprve nutné odstranit původní podlahovou krytinu a obrousit podlahu. Nesmí na ní zbýt lepidlo ani jiné zbytky. Poté je nutné si udělat grafickou mřížku pro pokládku. Následně si musíte naplánovat rozložení parket. U stěn však musí být mezery. Důležité je však parkety pokládat k sobě odpovídajícími kraji, jinak by nedržely. Parkety je nutné také lepit speciálním lepidlem a na konec instalovat diletační a podlahové lišty. Jde opravdu o hodně odborné práce, kterou je lepší nechat na zkušených dělnících. Už s ohledem na cenu této podlahové krytiny.