• +420 732 653 601

Máte v plánu renovaci parket? Jistě se bude hodit i pronájem dodávky, kterou nabízí autopůjčovna Brno.

Při rekonstrukci domu či bytu se vynaloží nemalé úsilí, které přispívá k modernizaci interiéru. Je – li v domě třeb i stará parketová podlaha, není třeba se hned rozhodnout o její výměně. Parkety byly vždy velmi oblíbené a to zejména pro svou pevnost a možnost renovace. Ze starých a zašedlých parket toiž lze udělat opět krásnou podlahu, která může sloužit ještě hodně dlouho.

Autopůjčovna Brno

Čím začít

Je třeba samozřejmě nejdříve vyklidit celou místnost. Jde  – li také o starý nábytek, který ale na výměnu je, musí se odvést do sběrného dvora. Velká dodávka, kterou nabízí k pronájmu také autopůjčovna Brno, pojme docela velký náklad. Vyklizená místnost může totiž odhalit skryté vady starých parket. Ty je třeba samozřejmě nejdříve odstranit, aby výsledek renovace byl co nejlepší.

Dřevěné parkety představují dokonalou a pevnou podlahu v každém směru. Je pevná a každá dřevěná podlaha má své kouzlo. Je z ekologického materiálu a pokud dřevěné parkety budou dobře ošetřeny, mohou sloužit i po několik generací.

Dřevěné parkety byly vždy velmi oblíbené

Dřevěná podlaha je stále velmi aktuální a navíc neztrácí svůj půvab. Parkety byly vždy oblíbené a to zejména v 70. či 80.letech minulého století. Pak je vystřídaly nejrůznější novinky na trhu, ale opět se dostaly na své přední místo. Pro jejich renovaci je potřeba odborníky. Odborné firmy nabízejí své profesionální služby, které zahrnují nejen odborný posudek, ale také optimální řešení a kalkulaci renovace. Na trhu je mnoho takových firem, které se renovacemi parket zabývají. Potřebné služby v tomto směru nabízí rovněž autopůjčovna Brno, která má ve svém portfoliu užitkové dodávky, které se mohou při renovaci parket hodit. Důvody mohou být různé, přeprava nábytku, přeprava potřebného nářadí či materiálu a podobně.

Autopůjčovna Brno

Jak odstranit nedostatky parketové podlahy

V dřívější době byla taková parketová podlaha luxusním prvkem domácnosti. Současná doba umožňuje mít takovou podlahu skoro v každém domě. Samozřejmě, že podlaha začne praskat nebo je znečištěná. Parketová podlaha se může renovovat pouze v případě, že podlaha není prohnilá a nevykazuje stopy vlhkosti. Odstranit takové nedostatky lze s pomocí odborníků. Jestliže má podlaha pár parketových dílců ve stavu, kdy se opravdu nedají opravit, je třeba je rovnou vyměnit. Tady stačí parkety vyloupnout a nahradit je novými. Podklad musí být samozřejmě hladký, rovný a bez nečistot.

Pokud jsou parkety jen zašedlé a je třeba je oživot, odborníci musejí podlahu dobře vybrousit. Odstraní se tak starý nátěr a nečistoty, které za léta používání na parketách usadily. Broušením se může změnit také odstín parket. Mezi jednotlivými díly se mohou také objevit mezery, dolíky, které je třeba odstranit. Speciálním podlahářským tmelem lze tyto nedostatky dobře zacelit a po dobrém zaschnutí se podlaha musí opět vybrousit. Nakonec se parkety ošetřují povrchovou úpravou, jako je lakování nebo voskování parket. Tyto ochranné filmy prodlužují parketám trvanlivost.

Spolehlivá firma

Odborné firmy nabízejí své profesionální služby v oblasti renovace parketových podlah a mají jistě bohaté zkušenosti. Zde se nabízejí také profesionální služby, které nabízí autopůjčovna Brno, protože se i v takovém případě může stát, že starší vůz pro přepravu náčiní a jiných potřebných předmětů pro renovaci parket může jednoduše stávkovat. Autopůjčovna Brno se tak jistě stane solehlivým partnerem v oblasti podnikání.