• +420 732 653 601

Jak zútulnit svůj domov

Domov je místem, kde člověk tráví svůj volný čas, odpočívá a zásobuje energií. Při plánování opravy byste se měli dobře připravit, zvážit, jaký výsledek je zapotřebí a jak tento výsledek dosáhnout.

Proč je to důležité?

Jak vytvořit pohodlí a pohodu ve svém domě? Důležitým detailem pro dosažení požadovaného výsledku je správná kombinace barvy stěn v bytě. Kromě toho tento detail nese nejen estetický smysl, ale správně vybrané tóny mohou vizuálně opravit nedostatky v bytě. Také správné osvětlení pomůže k dokonalému odstínu barvy. Čím bližší bude zvolená barva na přirozené světlo, tím jasnější bude místnost. Špatně osvětlené pokoje jsou nejlépe namalovány v teplých barvách, aby se zabránilo pocitu chladu.

Také velikost prostoru je s ohledem na výběr barvy důležitý. Velký prostor umožňuje kreativní myšlení, použití celé palety barev je samozřejmě k dispozici s ohledem na hlavní kritéria. Zde se hodí: jasné barvy, bohaté tmavé, odvážné kontrasty nebo naopak černé a bílé nebo šedé interiéry. Hlavním pravidlem je zohlednit účel prostor, osvětlení, správnou kombinaci barev a jejich rozložení v místnosti.

Malířství Praha Macek

 

A co třeba dětský pokoj

Výběr barvy stěn pro dětský pokoj je založen na povaze a temperamentu dítěte. Použijeme v tomhle případě světlé odstíny barev a u menších dětí i barvy pastelové. Děti všeobecně mají rádi barevnost, ale i tady musíme dbát na určitá pravidla, která nám říkají, že všeho moc škodí.  Studentský pokoj pak naopak je lepší vymalovat střídměji. Ovšem tady se fantazii meze nekladou a jistě záleží také na tom, jaké mají děti přání.

 

Barvy mají také duši

Je známo, že barva může ovlivňovat psychický stav člověka různými způsoby. Teplé odstíny zvyšují náladu, dávají pozitivní emoce, přispívají k vzniku pocitů radosti, štěstí a klidu. Studené odstíny mohou způsobit nevysvětlitelnou úzkost, v některých případech dokonce vedou k depresi. Nicméně, správně vybrané odstíny mohou přinést pocit klidu a relaxace do atmosféry. Různé odstíny nám dokážou navodit skvělou náladu i atmosféru a jejich výběr bychom měli také podmiňovat tomu, zda se nám barva líbí nebo ne.

 

Malování svépomocí nebo s profesionály

Někdo nemá malování bytu rád. Přináší s sebou mnoho práce kolem. Například takové uklízení po malířích není nic zábavného. Ale není to pravidlem. Pokud si tedy troufneme na malování bytu, můžeme si vše připravit a začít s malováním. Barvy, štětce, krycí fólie, lepící pásky….a samozřejmě váleček a štafle. To teď bude naše zábava po nějakou dobu, než budeme se svou prací spokojeni.

Jestliže máme ovšem času málo nebo si z nějakého důvodu zkrátka na malování netroufneme, obraťme se raději na odborníky. Malířské firmy jsou na velmi profesionální úrovni a jejich dlouholeté zkušenosti nás ujišťují o tom, že svou práci dělají poctivě a dobře.

Pozvat si profesionální malířskou firmu hlavně pro nás znamená o starost méně. Navíc nám poskytnou i odborné poradenství v této oblasti a jejich služby jsou na profesionální úrovni. Navíc je třeba společně zkonzultovat i vše, co se týká ošetření stěny z důvodů nerovností, prasklin podobně.

 

Zvětšení místnosti

I takový problém, jako je malý byt, je možné opticky zvětšit. Malíři nám mohou i v této situaci dobře poradit a pomoci. Pokud chceme tedy místnost zvětšit, můžeme si pohrát nejen se světlými barvami, ale také trochu si pohrát se zrcadly. Opravdu dokážou divy! Místnost bude vypadat nejen elegantně, ale také světle a zrcadla můžeme použít i na strop. Samozřejmě teplé odstíny barev jsou tady zásadou.

Každý z nás chce mít jistě útulný a harmonický domov, domov, kde se bude cítit příjemně a šťastně. Barvy nám mohou dopomoci k příjemnému prostředí. Někdy ovšem bohatě postačí, když budeme mít stěny i sněhově bílé.