• +420 732 653 601

Betonová podlaha a její výhody

Průmyslové podlahové podlahy mají charakteristické vlastnosti, které je odlišují od podobných systémů. Mají velmi vysokou povrchovou pevnost, odolnost proti nárazu a antistatické. Podlahy v průmyslových budovách jsou vždy hladké, protože to přispívá k efektivnímu provozu zdvihacích zařízení a dalších pracovních jednotek. Betonová podlaha je tedy moderní, spolehlivý a nejslibnější podlahový systém. Vyrábí se pomocí inovativní technologie.

Jaká je tedy betonová podlaha

Betonové podlahy mají mnoho výhod, je to pochopitelné, protože tento povlak má mnoho pozitivních vlastností. Především je to samozřejmě trvanlivost betonové podlahy. Takovou podlahu lze použít na velmi dlouhou dobu, je tedy trvanlivá, má zvýšenou bezpečnost, beton je odolný vůči mechanickému namáhání a navíc je odolný proti vlhkosti. Kromě toho jsou náklady na takové betonové podlahy poměrně nízké.

Betonová základna je velmi tuhá a odolává vysokému tlaku vyvíjenému těžkými zařízeními, takže betonová podlaha je nejvhodnější pro mnoho průmyslových a výrobních hal, kde se pohybují nákladní vozy, nakladače, vysokozdvižné vozíky atd. Betonová podlaha má také dobrou odolnost a její oprava je rovněž možná.

Důležitým krokem v zařízení betonové podlahy je její vyztužení. Tento postup se provádí pomocí kovových tyčí nebo speciálních sítí. Lze také použít buničinu a papírová vlákna. Při použití tohoto materiálu si betonové podlahy po dlouhou dobu zachovávají svoji strukturu. Také zvyšuje odolnost cementové malty proti nárazu.

Betonová podlaha

Možné příčiny poškození betonové podlahy:

  • mechanické poškození během provozu podlahy
  • stáří struktury podlahy
  • nadměrný obsah vlhkosti nebo naopak málo vody ve směsi
  • špatně namíchaný poměr betonové směsi

Jestliže se při provozu objeví nedostatky betonové podlahy, je třeba je co nejdříve odstranit. Jen tak bude možné takovou betonovou podlahu znovu použít v provozu. K tomu slouží různé tmely a jiné betonové směsi pro opravu. Oslovit je ale nutné profesionální firmu, protože jakákoliv laická neodbornost by mohla spíše způsobit více škody jak užitku.

Jak tedy dobře opravit beton

Jak už bylo řečeno, oprava betonové podlahy vyžaduje odbornost a šikovné ruce. Malé prasklinky v betonu třeba v garáži je možné opravit svépomocí, ale velké plochy v průmyslových halách vyžadují odborníky. Taková firma si dokáže se vším poradit a ví, jak na to. Praskliny a trhliny patří v podstatě k nejrozšířenějším problémům betonových podlah. Pracovníci odborné firmy musejí nejdříve takovou prasklinu ještě trochu prohloubit, aby mohlo dojít k řádné opravě. Prohloubit je to možné diamantovým kotoučem a kvalitní výkonnou bruskou. U malých trhlin se vytvoří trhlina asi do 20 mm, pokud je trhlina velká, hloubka se mírně zvětší. U každé takové opravy je nutné odstranit přebytečný prach, který vzniká při řezání betonu. Tady se musí použít průmyslový vysavač, který je výkonnější. Vhodný je rovněž penetrační nátěr nebo základní nátěr. Pak se může mezera vyplnit správně namíchanou směsí.