• +420 732 653 601

Olejování

Dřevěné parkety jsou dominantou každého interiéru. Oživte jejich krásu a získejte luxusní podlahu, která vnese do vašeho bytu nezaměnitelnou atmosféru pomocí olejů. Olejování parket je v současnosti nejpoužívanější povrchová úprava u masivních dřevěných parket při renovaci.

Olejování parket se provádí pomocí speciálního přístroje, který jednoduchým, přesto velmi účinným způsobem zapracuje přírodní olej hluboko do podlahy. Ošetřená plocha získá neobyčejně krásný přírodní charakter dřeva a zdůrazní jeho kresbu. Při ošetření dřeva oleji se nabízí další výhoda, a to v podobě pozdějšího lokálního ošetření.

Při ošetření parket dodržujeme technologický postup

Ošetření dřevěných podlah je velmi specifickou činností, která s sebou přináší mnoho úkonů, spojených s broušením starých nátěrů a nanesením nového oleje ve správném množství.

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Výhody olejování parket

    • Olejování parket umožní pozdější lokání opravy, které jsou spojené se škrábanci i většími rýhami. Tyto nedokonalosti se dají odstranit čištěním a místní opravou, tedy jemným přebroušením parkety a opětovným naolejováním. Tato metoda ošetření není u lakované podlahy možná.
    • olejované parkety mají možnost dále „pracovat.“ Dřevo je přírodní materiál, reagující na okolní vlivy teploty a vlhkosti v místnosti. Dřevo má tendenci kroutit se a praskat i přesto, že jde o pružný materiál. Toto riziko v případě olejování parket nehrozí, kdežto lakované parkety mohou mikroskopicky praskat.
    • olej zachová přírodní vzhled dřeva, zvýrazňuje kresbu parket a zintenzivňuje barvu parket. Olej přináší do vašeho interiéru přirozený vzhled podlahy, navíc jí umožňuje volně dýchat.

Naše firma se zabývá renovací parket a olejováním parket již mnoho let. Naši profesionální podlaháři přesně vědí, jak při aplikaci oleje správně postupovat. Výsledkem jejich práce je mnohonásobné zhodnocení vaší dřevěné podlahy, která se blýskne nádherným vzhledem po dlouhá léta i při běžném každodenním užívání. Olejování parket provádíme precizně