• +420 732 653 601

Proč byste si měli domů pořídit parketovou podlahu?

Vybíráte novou podlahu do svého domova? V tom případě si můžete vybírat hned z několika možností. Vybrat si můžete nejrůznější vinylové podlahy, marmoleum, PVC podlahy, ale i podlahy ze dřeva. A my vás dnes řekneme, proč byste si měli vybrat parketovou podlahu.

 

Renovace parket Praha

Jaký typ podlahy je pro vás ten pravý?

Pokud chcete ušetřit, nejspíš dáte přednost podlaze z laminátu nebo klasické plovoucí podlaze. Pokud chcete podlahu, která bude teplá a odolná, jistě zvolíte vinyl. Naopak marmoleum bude přírodní. Pokud ale chcete podlahu, která bude vypadat luxusně a bude vyrobena z opravdového dřeva, bude pro vás ideální parketová podlaha. Ta nejen, že dobře vypadá, ale navíc ji můžete snadno renovovat broušením. A víte o tom, že dokonce i opakovaně? Jde o podlahu, která v domě bude ještě v době, kdy vy samotní tam už nebudete. I proto v případě, že se nastěhujete někam, kde již parkety jsou, neodstraňujte je. Raději věnujte čas a péči jejich renovaci.

Pokud však nemáte štěstí na to, že by na vás čekala již položená parketová podlaha, budete ji muset nechat položit. A to není úplně nejsnadnější. Zatímco zkušený kutil to zvládne s trochou trpělivosti sám, ti méně zkušení by si měli nechat pomoct od odborníka.

Proč byste měli chtít parketovou podlahu?

Velkou výhodou parketové podlahy je jistě jejich dokonalý vzhled, který se hodí téměř kamkoliv. Protože právě přírodní dřevo patří v současnosti k tomu nejlepšímu, co můžete u sebe doma mít. Co se týče konkrétního materiálu, nejoblíbenější parkety jsou vyrobeny z dubu, jasanu a hned v závěsu také z buku. Vybírat si však můžete také z mnohem exotičtějších dřevin, které jsou velmi luxusní. Exotické dřeviny volte zejména do exteriéru – ať už na venkovní terase nebo k obložení vířivky či bazénu.

Vzhled parket může být různý

Co se týče vzhledu parket, vybírat si můžete z opravdu nepřeberného množství. Jejich vzhled pak můžete doladit také za pomoci laku, oleje či nějakého vosku. Tak či onak, nějakou úpravu tento typ podlahy stejně potřebuje. Dřevo, tedy i podlaha z dřevěných parket potřebuje pravidelně ošetřovat.

Pokud přemýšlíte, jak dlouho vám doma parketová podlaha vydrží, můžete počítat s tím, že celý život. Pozornost věnujte kvalitě dřeva, z něhož jsou parkety vyrobeny, ale také následné péči o ně.