• +420 732 653 601

Mám doma psa. Mohu si pořídit dřevěnou podlahu?

Chtěli byste do svého domu pořídit dřevěnou podlahu, ale nejste si jisti, zda je to dobrý nápad, protože s vámi byt obývá také psí mazlíček? Chápeme vaše obavy. Pojďme se tedy podívat na to, kdo vyhraje. Pes nebo podlaha? A je vůbec dřevěná podlaha vhodná pro psí tlapky?

Renovace parket Praha

Koberec nepřipadá v úvahu

Jedno je zcela jasné. Ať už máte doma jakoukoliv rasu psa, koberec je tou nejhorší možnou volbou. Což o to, váš čtyřnohý přítel by byl možná potěšen z pohodlného pelíšku. Pro vás by to však tak pohodlné nebylo. Takřka každý pes pouští chlupy, které by se v koberci usazovali. A někteří pejsci, zejména štěňata sem tam udělají loužičku. Z koberce se pak psí moč opravdu špatně čistí. A je to samozřejmě také docela namáhavá práce. Vinylové podlahy zase nejsou příliš vhodné ze zdravotního hlediska. Majitelům psů tak zbývají v podstatě dvě možnosti. Dlažba nebo dřevěná podlaha. Pokud vás z jakéhokoliv důvodu přitahuje právě dřevo, nebojte se ho.

 

Malý pejsek podlaze neublíží

Jestliže máte doma jorkšíra, čivavu nebo podobné malé plemeno psa, můžete být zcela v klidu. Takoví psík totiž dřevěnou podlahu určitě neporuší. V případě, že je váš pes o něco větší, stále nemusíte mít strach. Jen je vhodné, aby podlaha byla raději olejovaná a ne lakovaná. Za prvé je lak více klouzavý a pro psíky tak velmi nepříjemný. A za druhé v případě poškrábání je lepší volbou olej. Lakovaná podlaha se totiž musí renovovat kompletně celá, v případě oleje stačí jen lokální oprava. A je opravdu jednoduchá. Stačí jen hadr a olej. A rýhy po vašem miláčkovi jsou pryč. Přesto ještě doporučujeme dbát také na péči o drápky vašeho čtyřnohého přítele. Je důležité je brousit a zastřihovat.

 

Co, když máme štěňátko?

Možná uvažujete o štěněti nebo jste ho právě pořídili. Naučit malé štěňátko na jedno místo není jednoduchá záležitost. Pochopitelně to chvilku trvá, než se malý psík naučí, že močit doma se nesmí. Nemusíte se však bát. Podlahu je tedy vhodné co nejrychleji vytřít, nicméně pokud budete mít ve spárách speciální tekutou gumu, moč nemá kam zatéci. A díky povrchové úpravě se pravděpodobně nevsákne ani do samotného dřeva. Takovou nehodu tedy opravdu vyřeší jen voda a hadr.

Výhody dřevěné podlahy nejen pro zvířata

Povrch dřeva je přírodní a navíc také hřejivý. Vzhledem k tomu, že je dřevo také dobrý izolační materiál si buďte jisti, že vašemu mazlíčkovi na něm bude teplo. A příjemný došlap to bude pochopitelně také pro vás. A pokud si pod dřevěnou podlahu dáte ještě podlahové topení, bude komfort opravdu stoprocentní.

 

Další výhodou dřevěných podlah je fakt, že se skvěle uklízejí. Můžete je zametat nebo zkrátka vysávat. A pak je vytřete. V dnešní době se navíc tímto jednoduchý úklidem vůbec nemusíte zabývat osobně. Stačí si pořídit robotický vysavač, který vše udělá za vás. Nejen, že vysaje celou místnost, ale dokáže ji také vytřít. Ano, musíte počítat s tím, že vytírání nebude dokonalé. Nicméně doma bude uklizeno a jednou za čas pro vás jistě nebude problém vzít mop do ruky.

 

A co je další výhoda? Pokud přece jen dřevo přijde k újmě, není nutné ihned uvažovat nad výměnou podlahy. Dřevěné podlahy se totiž dají úplně jednoduše renovovat a vydrží vám tak opravdu dlouhou řádku let. Pokud se rozhodujete mezi olejováním a lakováním, tak byste měli vědět, že renovace v případě olejované podlahy je jednodušší a při malém poškození se nemusí renovovat celá plocha. Lak je sice odolný, ale v případě renovace je proces o něco náročnější. Povrch se totiž musí brousit a poté celoplošně nalakovat.