• +420 732 653 601

Jak na voskování parket?

Máte-li doma dřevěné podlahy, určitě víte, že se o ně musíte pravidelně starat. Dřevěné podlahy jsou krásné na pohled a mají tendence vydržet opravdu hodně dlouho. Vyžadují si ale vaši pozornost.

Proč vůbec voskovat parkety?

Možná doma chodíte po parketách, ale netušíte, proč by se měly voskovat. A to je velká chyba, protože voskování parket rozhodně má svůj důvod. Voskování dřevěnou podlahu chrání, ošetřuje opotřebované a poškozené části podlahy, prodlužuje životnost a mimo jiné dodává podlaze krásný vzhled.

Pokládka dřevěných podlah Praha

Na tento úkol nemusíte být sami

Voskování parket je sice činnost, která je v případě dřevěných podlah jakousi samozřejmostí, ale v dnešní době se do tohoto úkolu tzv. na vlastní triko pustí opravdu jen málokdo. Je totiž daleko jednodušší domluvit si specializovanou firmu, která vám přijde parkety navoskovat.

Je dobré obrátit se na firmu, která se na tuhle činnost specializuje, dobře ví, jak na to a má za sebou cenné zkušenosti.

Jak se dělí voskování podlah?

Voskování dřevěných podlah se dělí podle povrchové úpravy na dva typy: jedním z nich je voskování dřevěných olejovaných podlah a druhým potom voskování dřevěných lakovaných podlah. Podle typu povrchové úpravy se následně volí nejen správná metoda, ale především použitý vosk.

I proto je dobré nepouštět se do voskování na vlastní pěst a raději si najmout profesionály, kteří budou přesně vědět, co si žádá právě vaše podlaha.

Voskování lakovaných parket

Voskování lakovaných parket zaručí podlaze odolnost vůči opotřebení. Podlaha je pak také méně náročná na úklid, což ocení především hospodyňky. Určitě vás potěší, že se podlaha daleko méně špiní.

Voskování olejovaných parket

Podlaha je díky této metodě chráněna před působením vlhkosti. I v tomto případě se o ni mnohem jednodušeji pečuje. Voska na parketách vytvoří jemný film, podtrhne barvu dřeva a vyzdvihne jeho krásu.