• +420 732 653 601

5 důvodů pro podlahy ze dřeva

Zařizujete si nové bydlení, anebo zkrátka chcete vyměnit staré, zašlé podlahy za nějaké hezčí, novější, přírodnější? Pojďme se společně podívat na to, zda je právě dřevěná podlaha tou správnou volbou, která zvelebí celé vaše království.

Spojení s přírodou

Prvním důvodem pro volbu dřeva může být jeho těsné sepjetí s přírodou, interiéru navodí uvolněnou a útulnou atmosféru, ze kterého bude doslova sálat teplo domova. Na rozdíl od ostatních materiálů, kterých se ke zhotovení podlah využívá, patří dřevo mezi obnovitelné materiály, které zbytečně nezatěžují naši planetu. Na to bychom ve dvacátém prvním století měli klást velký důraz.

Skvělé vlastnosti

Druhým důvodem, který by vás mohl přimět zrovna k položení dřevěných podlah, jsou jejich výborné izolační i akustické vlastnosti. Pokud byste se rozhodli pořídit například mramorové podlahy, nikdy se vám je nepovede vytopit tolik jako ty dřevěné. Ve srovnání s koberci jsou daleko vhodnější pro alergiky, jelikož v sobě nezadržují prach, snadno ho vysajete či setřete během vašeho pravidelného úklidu.

Renovace parket Praha

 

Dřevěnou podlahu lze renovovat

Pokud už dřevěnou podlahu máte dlouho, její výměna není vůbec náročná, naopak je vystaráno během několika hodin. Ať už chcete podlahy pouze ošetřit, renovovat, anebo zcela vyměnit, rádi se tohoto úkolu ujmeme. Nabízíme vám několikaleté zkušenosti, kvalifikované pracovníky i příznivé ceny. O maximální kvalitě odvedené práce ani nemluvě.

Máte na výběr

Skvělou zprávou je i to, že se dřevo prodává v několika odstínech, a tak si můžete vybrat barvu, která bude přesně odpovídat vašim požadavkům a nejtajnějším přáním. Mimo to je tento přírodní materiál velmi příjemný na dotek, každé vaše došlápnutí bude pro tělo příjemnou změnou oproti umělým materiálům. Kromě barev se různé druhy dřeva liší i svojí tvrdostí, mezi ta nejtvrdší se řadí jasan, naopak mezi ty nejměkčí bychom zařadili borovici s břízou.

Dlouhá životnost

Neváhejte se na nás obrátit a domluvit se na inspekci podlahy, tu provádíme vždy, pomůže nám zvolit ten nejlepší možný způsob úpravy vaší podlahy. Odměnou vám tak bude krásná, lesklá, čistá, zkrátka výborně zachovalá podlaha, která vám vykouzlí nejeden úsměv na tváři. Minimálně jednou za osm let by důkladným vyčištěním měla projít každá podlaha, pokud chcete, aby vypadala stále tak krásně, jak tomu bylo na začátku, kdy jste si ji pořídili.