• +420 732 653 601

Voskování podlah

Voskování parket patří mezi nejstarší údržbu a ochranu dřeva. Jedná se o metodu, kdy se tradičním procesem ošetřuje povrch parkety speciálním voskem. Naše firma má dlouholeté zkušenosti s voskováním parket, proto nabízíme kompletní renovace parket, od odstranění původních nátěrů až po finální ošetření podlahy voskem.

Profesionální voskování podlahy spočívá v důkladném mechanickém vyčištění podlahy a přípravě na aplikaci ochranné vrstvy. Ta může být vytvořena dvěma různými přípravky a to na bázi vosku nebo rozpouštědel. Vosky na vodní bázi vytvoří na dřevěných parketách leštitelný protiskluzný film, který chrání podlahu před opotřebením a dodá jí hedvábný lesk, vyzdvihující kresbu dřeva. Dalším postupem je impregnace a voskování parket přípravky na bázi rozpouštědel, které vytvoří na podlaze tvrdou ochrannou vrstvu a jednodušeji se leští.

Voskování dřevěných olejovaných parket

Jde o princip napuštění dřeva přípravkem na principu včelího vosku. Naši profesionální podlaháři při voskování dřevěných olejovaných parket nanesou dostatečné množství vosku, které ochrání parkety proti vlhkosti. K tomuto ošetření podlah používáme nejčastěji kombinaci vosku a oleje, tzv. tvrdý voskový olej. Údržba podlahy je jednodušší a dřevo odolnější.

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Voskování lakovaných dřevěných parket

Polymerace je metoda voskování parket, zajišťující vyšší odolnost podlahy proti opotřebení i v extrémně namáhaných prostorech. Ošetřená podlaha se snadněji udržuje, méně se špiní a disponuje dobrými protiskluzovými vlastnostmi.

Náš tým profesionálních podlahářů provádí voskování lakovaných parket metodou polymerizace. Aplikace vosku na lakovaný voděodolný povrch parket se nanese polymerová disperze v potřebném množství tak, aby došlo k uzavření povrchu krytin a vyplnění mikroskopických pórů. Tak vznikne ochranná vrstva, zajišťující dlouhotrvající ochranu dřevěných parket.

Účinky vosku na parketách

  • voskované parkety jsou ochráněny proti rychlému poškození a znečištění
  • ošetření voskem prodloužíte životnost parket
  • vosk chrání parkety proti vlhkosti
  • profesionální voskování podlah vytvoří dokonalý lesk a nový vzhled parket

Objednejte si voskování dřevěných parket

Renovace dřevěné podlahy je činnost, která vyžaduje odborníky. Naše společnost se zabývá voskováním parket již řadu let a za roky činnosti máme řadu cenných zkušeností. Naši profesionální podlaháři mají přesně stanovený postup a výsledná práce je odvedena na nejvyšší úrovni. Před realizací projektu u vás provedeme prohlídku a nastíníme postup renovace parket. Následně zkušený tým podlahářů odvede předem odsouhlasenou práci a odevzdají kvalitně ošetřené, navoskované dřevěné parkety.