• +420 732 653 601

Tmelení

Tmelení podlah je součástí celkové renovace všech druhů dřevěných podlah a to v případě, že stávající podlaha je pevně spjata s podkladem a tudíž nedochází k rozvrzávání. Tmelení parket se provádí mezi broušením, zpravidla po jemném broušení podlahy, při kterém jsou odstraněna dřevěná vlákna, uvolněná z hrubšího broušení.

Při tmelení podlahy se používá prach zbroušení, pigmentující tmel do požadované barvy podlahy. Po dokonalém zaschnutí tmelu opět následuje broušení parket, tentokrát už jen velmi jemným brusem. Tmelením získá vaše dřevěná podlaha celistvý vzhled.

Tmelení dřevěných parket

Dřevěné parkety ve starém domě dodávají interiéru krásnou atmosféru. Časem se však mohou na parketách objevit rozestupy, které jsou známkou stáří podlahy. Je to přirozený jev, protože vlhkost, teplota a také kvalita podkladu mají na dřevo velký vliv.

U některých dřevin dochází k méně patrným rozestupům, u některých je naopak rozestup patrný nejen na pohled, ale také na omak, co přináší při chůzi nepříjemné pocity. Nutnost a rozsah tmelení je proto individuální záležitostí, kterou naši profesionální podlaháři berou při práci v potaz.

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Naše společnost se zabývá tmelením podlah již dlouhé roky, a proto svým zákazníkům můžeme nabídnout kvalitní služby, které jdou ruku v ruce s dobrými referencemi a cennými zkušenostmi. I silně poškozeným dřevěným podlahám dokážeme navrátit krásný vzhled, který bude vašemu interiéru slušet!

Postup při tmelení podlah

Než se začne s broušením podlahy, je nutné vyplnit všechny součky, praskliny a spáry spárovacím tmelem. K tomu se používá tmel, který se smíchá s brusným prachem v poměru 1:1. Tmel se barevným odstínem velmi podobá podlaze.

  • První tmelení se provádí pomocí nerezové ocelové stěrky. Tmel se rovnoměrně nanese po celé ploše podlahy tak, aby co největší množství hmoty zůstalo ve spárách. Zaschnutí trvá přibližně 30 minut.
  • Po zaschnutí se zkontrolují velké spáry, které se musí znova dospárovat hutnější hmotou. Tady už se jedná pouze o lokální tmelení, prováděné tak dlouho, dokud se zcela nezaplní praskliny a spáry do roviny podlahy.
  • Správně zaschnutý tmel má stejný odstín bez ohledu na použité množství jako ostatní části podlahy.
  • Po důkladném tmelení podlahy přichází na řadu jemné broušení podlah a následně se celá plocha vysaje.
  • Takto upravená plocha je připravená k provedení povrchové úpravy – lakování, olejování nebo voskování.

Tmelení parket je práce pro odborníky

Uvažujete o kompletní renovaci vaší dřevěné podlahy? Pak jsou tu pro vás naši profesionálové, kteří posoudí stav vaší podlahy, zjistí rozsah poškození a doporučí konkrétní postup pro realizaci. I velmi staré a nevzhledné parkety se dají vytmelit a zrenovovat. Výsledkem bude dokonale krásná podlaha s delší dobou životnosti.