• +420 732 653 601

Renovace schodů

Renovace dřevěných schodů je nedílnou součástí renovace dřevěných podlah ve vašem interiéru. Schody jsou nejvíce namáhaným prostorem, proto potřebují čas od času kompletní renovaci, zbroušení opotřebeného povrchu a nanesení nové ochranné vrstvy, například laku.

Renovace schodů je činnost, která se doporučuje přenechat profesionálům. Naše společnost se zabývá renovací schodišť již dlouhé roky, proto svým zákazníkům nabízíme kvalitně odvedenou práci a špičkový vzhled renovovaného schodiště.

Navraťte schodišti jeho vzhled

Schody vyžadují speciální péči, protože jde o místo, které hojně využíváme a nejčastěji zatěžujeme jen určitou jeho část. Pro oživení a správnou funkčnost se doporučuje pravidelná renovace schodiště.

Naše společnost vám poskytne kvalitní renovaci dřevěných schodů a obložení schodiště. Dlouholeté zkušenosti s renovací nám umožňují, nabídnout klientům kompletní renovace dřevěných schodů i ostatních prvků schodiště.

Máte zájem o odbornou pokládku či renovaci dřevěných podlah?

Staré dřevěné schody dokážeme zrenovovat a prodloužit jejich životnost. Naši profesionální podlaháři vám zrenovují i značně poškozené schodiště, které bude po zásahu našich odborníků vypadat jako nové.

Možnosti renovace schodů

V dnešní době existuje několik možností, jak zrenovovat staré schody. Nejčastěji se však přistupuje k broušení, tmelení prošlapaných stupni a závěrečným nanesením ochranné vrstvy kvalitního vosku, oleje nebo laku.

Průběh renovace dřevěných schodů

Při práci na opravách starých schodišť postupujeme dle standardních postupů. Nejdříve pomocí speciálních brusných strojů zbrousíme tenkou vrstvu povrchu jednotlivých stupnic. Následuje oprava nášlapů a schodnic a zatmelení. Tmel se opět přebrousí a na závěr se aplikuje nová vrstva kvalitního laku nebo vosku.

Schody se však neskládají pouze ze stupnic. Proto provádíme v případě potřeby také opravy dalších prvků schodiště. Opravíme vyštípnuté kousky dřeva u zábradlí, které nově ukotvíme při nesprávném uchycení, či zbrousíme a opět natřeme. Opravíme také boční opláštění schodů a lišty.

Výhody renovace schodů ze dřeva

  • při renovaci schodů získáte opět bezpečnou šířku stupnic, která zajistí bezproblémové použití schodů po dlouhá léta
  • zbroušením povrchu schodiště a aplikací kvalitní povrchové vrstvy získají schody nový vzhled
  • opravy dalších prvků schodiště dovedou celkový efekt z renovace k dokonalosti
  • při kompletních opravách a renovací dřevěných schodů nedochází k náročným bouracím pracím.

Objednejte si renovaci dřevěného schodiště

Renovace schodů ze dřeva a dřevěných podlah je náročnou disciplinou, která se nedoporučuje dělat svépomocí. Využijte našich služeb a nechte si renovovat schody našimi odborníky, kteří přesně vědí, jak při práci i hodně poškozeného schodiště postupovat. Před zahájením prací je nutné, aby náš zkušený technik posoudil současný stav schodiště. Dle posouzení stavu schodiště vypracujeme cenovou nabídku spolu s postupem renovace schodiště. Po realizaci díla vám předáme kvalitně renovované schody, které budou zářit novotou.