• +420 732 653 601

Zámečnictví Praha pro vaše problémy i bezpečnost

Naše firma zámečnictví Praha je Vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Jako zámečníci působíme v Praze a blízkém okolí již po dobu šesti let. Za tuto dobu jsme získali mnoho zkušeností jak s nouzovým otevíráním dveří a zámků, tak i montážemi a realizacemi zabezpečení ve Vašich domovech, firmách a dalších prostorách. Pravidelně absolvujeme odborná školení, sledujeme nejnovější trendy a možnosti v oblasti zabezpečování a jsme tudíž správnou volbou při řešení prakticky jakéhokoliv problému s dveřmi nebo zámky.

Bezpečnostní kování a jeho montáž

Co to vlastně je bezpečnostní kování, často také neodborně nazývané „bezpečnostní klika, či koule“? Jaký má na dveřích smysl, jaké jsou jeho druhy a typy a jak správně provést montáž takového bezpečnostního kování?

Bezpečnostní kování by mělo být součástí dveří coby vchodu do domu, bytu, či nebytových prostor. Zkrátka tam, kde chceme prostory ochránit.

Hlavním rozdílem mezi bezpečnostním kováním a ostatními typy je, že bezpečnostní kování není možné odmontovat zvenku, jen zevnitř. Namůže tak být jednoduše sejmuto při případném napadení.

Další faktory

Úkolem bezpečnostního kování je zvýšit zabezpečení dveří. Díky montáži je správně chráněna cylindrická vložka a zadlabací zámek před napadením. Nezbytnou podmínkou je instalace odpovídající cylindrické vložky instalované ve správné délce.

Typologie

Bezpečnostní kování existuje v mnoha typech barevných a povrchových provedení. V zásadě jsou ale jen dva typy – štítové a rozetové. Nejznámějšími výrobci kvalitních bezpečnostních kování jsou mj. : Rostex, Hoppe, Fab, nebo M&T.

Další podmínkou při pořízení je také správná montáž bezpečnostního kování. Z naší praxe se velmi často setkáváme s nesprávně použitými výrobky na nesprávné dveře, nedbale, či neodborně provedenou montáž, nesprávnou kombinaci bezpečnostního kování a vložky apod.

Dbejte prosím na opravdu správnou montáž bezpečnostního kování, protože jedině v tomto případě si můžete být jisti správným chodem všech bezpečnostních součástí dveří.

Pro dotazy, informace nebo objednání

Staňte se i vy zákazníky našeho zámečnictví a přesvědčte se , že jsme ti praví pro Vás. Máte jakýkoliv problém s dveřmi, nebo zámkem, potřebujete poradit, vyřešit ? Volejte naši linku 773 254 581 !