• +420 732 653 601

Vybíráte podlahu do kuchyně?

Řešíte novou kuchyni nebo renovaci té stávající a nevíte, jakou podlahu do kuchyně vybrat? Je potřeba si uvědomit, že kuchyně je často nejvytíženější místností v celé domácnosti. Trávíme zde poměrně mnoho času a také se toho tady hodně nachodíme. Podlaha do kuchyně by proto měla být nejen hezká na pohled, ale také odolná vůči zátěži.

Jakou podlahu do kuchyně?

Pokud řešíte podlahu do kuchyně, poradíme vám, jaké krytiny jsou do této místnosti vhodné a proč. Mezi nejoblíbenější typy podlah patří:

  • laminátové podlahy
  • vinylové podlahy
  • dřevěné podlahy
  • linoleum

Pokládka dřevěných podlah Praha

Laminátové neboli plovoucí podlahy

Cenově dostupná alternativa, která je navíc skvělá v tom, že nabízí opravdu široký výběr dekorů. Plovoucí podlahy často věrně imitují různé typy podlah, ať už je to dlažba nebo tolik oblíbené dřevo. Je to ale podlaha z velké části tvořená dřevem, proto je dobré mít na paměti, že zde hrozí riziko nabobtnání, dojde-li ke kontaktu s vodou. Snadno se ale udržuje.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy se vyrábí ze syntetických materiálů, dají se pořídit hned v několika krásných a oku lahodících dezénech a ani jejich cena není závratně vysoká. Obrovskou výhodou vinylové podlahy je její odolnost. Vinylová podlaha vám mimo jiné nabídne i vyšší komfort a snadnou opravu.

Dřevěné podlahy

Pokud jde o dřevěné podlahy, hovoříme zde o stálici, která snad nikdy nevyjde z módy. Počítejte ale s tím, že pořízení kvalitní podlahy ze dřeva není nejlevnější záležitost a finančně vás tak může zaskočit. Na druhou stranu ale při správné péči může vydržet roky, takže se i vyšší finanční investice v tomto případě určitě vyplatí. Dřevěná podlaha je příjemně měkká, teplá a prostor dokáže krásně zútulnit. Nevýhodou je, že si nerozumí s vlhkem.

Linoleum

Ekologická přírodní podlaha, která se podobá vinylu – liší se v tom, že vinyl je syntetický. Linoleum  je vyráběná z lněného oleje, korkové moučky, přírodních barviv a pryskyřice. Je plně recyklovatelné. Pokud tíhnete ke zdravému bydlení, je tohle vhodná podlaha právě pro vás.