• +420 732 653 601

Proč si domů pořídit parkety? Nejen jejich vzhled vás mile překvapí

Pokud uvažujete nad novou podlahou, neměly by vašemu výběru uniknout parkety. Na první pohled se zdá, že se od nich v posledních letech upouští a nahrazují se jinými typy podlahových krytin. Není to však pravda. Jak a čím si vás parkety získají?

Přírodní dřevo nabízí luxusní design

Každý z nás to chce mít doma pěkné, proto si svůj domov zařizuje podle svého vkusu a toho, co se mu líbí. Pokud si chcete dopřát opravdový luxus a to nejen, co se týče kvality, ale i neodolatelného designu, pak běžte cestou přírodního dřeva. V dnešní době (a jistě tomu tak bude i nadále) je dřevo vnímáno jako jeden z nejluxusnějších materiálů.

Renovace parket Praha

Parkety můžete přizpůsobit svému vkusu

Do karet parketám hraje skutečnost, že si je můžete přizpůsobit svému vkusu. Jakmile bude pokládka parket hotová, můžete si s jejich vzhledem vyhrát za pomoci laků, olejů nebo různých vosků. Ba dokonce je použití některého ze zmíněných přípravků nutností – po pokládce se totiž parkety musí nějakým způsobem šetřit, což můžete udělat sami, nebo oslovit specializující se firmu.

Podlaha, která vás přežije

Pakliže hledáte podlahu, která vydrží roky, ba dokonce desetiletí, pak opět musíme všemi deseti doporučit právě parkety. Tahle podlaha vás totiž přežije, pokud se o ni budete správně starat. Výhodou parket je skutečnost, že se dají po letech renovovat broušením a to dokonce opakovaně. Následně se ošetří a jede se nanovo. Investice do parket se proto vyplatí, zejména pak těm, kteří nemají rádi změny a když už si něco koupí, chtějí, aby to opravdu dlouho vydrželo.

Pravidelná údržba je samozřejmostí

Parkety sice mohou být při správné údržbě věčné, ale vyžadují si vaši pravidelnou pozornost. Dojde-li například k poškrábání nebo jinému mechanickému poškození, neváhejte s přebroušením postiženého místa a jeho následným ošetřením. Pravidelná údržba vám ušetří nejen starosti, ale především spoustu peněz. Dobrou zprávou je, že podlahu můžete ošetřit třeba jen v jednom konkrétním místě, není vždy nutné renovovat kompletně celou plochu.