• +420 732 653 601

Pořídit si domů parkety: ano nebo ne?

Parkety patří mezi nejoblíbenější typy podlah vyrobený z masivního dřeva. Dřevo obecně je populární materiál, který i v dnešní době, kdy je k dostání i celá řada dalších modernějších materiálů, stále nachází nové a nové příznivce. Parkety mají dlouholetou tradici, v jejich prospěch hovoří nejen vysoká odolnost, ale také funkčnost a bezesporu originální vzhled. Stále ale váháte, jestli jsou parkety ve vašem případě dobrou volbou?

Nemůžete se rozhodnout? Možná vám pomůžou výhody a nevýhody parket

Parkety jsou v očích mnoha lidí velkým lákadlem možná je to i váš případ. Pokud se nedokážete rozhodnout, jestli parkety domů pořídit nebo ne, určitě vám pomůže výčet jejich výhod a nevýhod. A věřte, že pozitivních stránek, zrovna jako těch negativních, není zrovna málo. Proto si své rozhodnutí dobře rozmyslete.

Pokládka dřevěných podlah Praha

Jsou parkety do domácnosti vhodnou volbou?

Výhody parket

Jako první se společně podívejme na výhody, které vám parkety nabízí. Mezi jejich největší přednosti patří univerzálnost, dokážou se totiž sladit prakticky s jakkoliv pojatým interiérem. Dřevo je materiál, který dokáže vytvořit atmosféru tepla. Parkety také vydrží desítky let, přičemž je možné podlahu z parket mnohokrát renovovat – to je pro vás vidina toho, že vám tahle podlaha doma vydrží opravdu hodně dlouho. Mezi další výhody parket patří fakt, že je možné parkety barevně upravovat za pomoci tónovacích olejů, což vám dává možnost přizpůsobit si jejich vzhled vašemu vkusu i celkovému pojetí interiéru.

Nevýhody parket

A teď se na parkety podívejme i z druhého soudku. Asi jako úplně všechno mají i parket i své stinné stránky. Jednou z nich může být fakt, že pokládku je nutné svěřit do rukou odborníků. Pokládka parket je časově náročná, i pro šikovného kutila to může být náročný úkol. Špatně provedená pokládka může způsobit typické vrzání, což je nežádoucí jev, který by vám dokázal nepříjemně zkomplikovat život. Mezi další nevýhody parket patří její tvrdost, podlaha je také málo pružná. Nutno také zmínit, že podlaha z parket není nejlevnější záležitostí a vy si budete muset připlatit.