• +420 732 653 601

Pokládka parket svépomocí nebo s firmou?

Uvažujete nad renovací a přemýšlíte, jestli je pokládka parket svépomocí dobrý nápad? Možná proti sobě stavíte obě možnosti: na jedné je pokládka podlahy na vlastní pěst, na druhé straně je pak oslovení specializované firmy. Která varianta je schůdnější?

Chcete si podlahu položit sami?

Pro někoho může být pokládka parket svépomocí naprostou samozřejmostí a my nepopíráme, že zručný kutil si s tímto úkolem nedokáže poradit. Pokládka není až tak složitá, ale žádá si určitou preciznost a také dodržování pravidel. Když se nedodrží postup, pak vás mohou čekat trable, podlaha nemusí splňovat vaše očekávání, může se zkrátit její životnost a podobně.

Pokládka dřevěných podlah Praha

Proč oslovit firmu?

Oproti pokládce svépomocí je oslovení specializované firmy. I tady se najdou tací, pro které je to vždy první volba. Ale pak se najdou tací, kteří zvažují finanční stránku a řeší, jestli to není příliš drahé, když to vlastně mohou zvládnout sami. Ano, spolupráce s firmou, která se na pokládku dřevěných podlah specializuje, vyžaduje určitou finanční investici, ale přináší nejednu výhodu.

Výhody spolupráce s firmou

  • profesionální služby
  • individuální přístup
  • roky zkušeností a praxe
  • žádné starosti ani práce
  • kvalitní výsledky

Rozhodnutí je na vás

Obě varianty přináší svá pro a proti. Pokládka parket svépomocí vyjde levněji, na druhou stranu ale vyžaduje mnohem více práce a také starostí. Také je zde riziko, že můžete být sebešikovnější, ale přesto můžete napáchat nejednu škodu. Pokud se obrátíte na firmu, budete to mít bez práce a výsledek bude prvotřídní. Stinnou stránkou je, že to nebude zadarmo, protože profesionální služby něco stojí. Rozhodnutí je v každém případě na vás. My se přikláníme k oslovení firmy, zvláště pak v případě, kdy nemáte předchozí zkušenosti.