• +420 732 653 601

Kam všude se hodí dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy bezesporu patří mezi nejoblíbenější druh podlahové krytiny, na který nedá dopustit mnoho lidí. A není se čemu divit! Dřevěná podlaha zkrátka má něco do sebe a výhody, které uživatelům nabízí, jí jednoznačně hrají do karet. Nabízí se ale otázka, jestli se dřevěné podlahy hodí úplně všude?

Dřevěné podlahy jsou trendy záležitost

Co si budeme povídat – dřevěná podlaha v mnohých z nás evokuje pocit luxusu, přepychu. Zkrátka něčeho výjimečného. V dnešních moderních interiérech se velmi často používá jeden typ dřevěné krytiny, který tzv. plyne z jedné místnosti do druhé a vytváří tak opravdu trendovou záležitost.

Pokládka dřevěných podlah Praha

Je dřevo vhodné všude?

Mnoho lidí je postaveno před dilema, zda se dřevěné podlahy hodí všude, nebo zda jsou interiéry, kde je lepší zvolit jiný typ podlahové krytiny. Možná i vy právě plánujete své nové bydlení, nebo se pouštíte do rekonstrukce toho stávajícího a na tuhle otázku hledáte odpověď.

Jak to tedy je? Potěšíme vás – dřevo se dokáže zabydlet úplně všude a při jeho použití u vás doma se tak rozhodně nemusíte omezovat.

Dřevěná podlaha i do koupelny? Ano!

Hojně rozšířeným přesvědčením je, že dřevěná podlaha nemá v koupelně co dělat. Je zde přece nadměrné vlhko, navíc tady hrozí přímý kontakt s vodou, se kterou si dřevo (jak je známo) zrovna nerozumí. Tahle představa už ale byla naštěstí dávno vyvrácena.

Ačkoli je pravda, že dřevěná podlaha dostane v koupelně zabrat mnohem více, nežli kdekoli jinde v domácnosti, i zde je možné vsadit na kouzlo dřeva a propůjčit tak vaší koupelně opravdu excelentní vzhled.

Podle čeho vybírat podlahy do interiéru?

Možná máte jasno v tom, jestli chcete podlahu tmavou nebo světlou. Následovat svůj vkus je samozřejmě na místě, v potaz byste ale měli brát i další aspekty. Pamatujte totiž, že pořízení dřevěné podlahy je jednak finančně nákladnější a další podstatnou skutečností je, že dřevěná podlaha vydrží roky. Při jejím výběru tak myslete na dlouhodobou perspektivu.

Obecně platí, že tmavá podlaha tzv. pohlcuje velkou část světla, vytváří útulnou a teplou atmosféru, zatímco světlá podlaha světlo odráží a místnost pak díky ní působí prostornější. Neutrální podlaha vytváří klasické prostředí a snadno se kombinuje s dalšími prvky v interiéru.