• +420 732 653 601

Je lepší lakování nebo olejování dřevěných podlah?

Máte-li doma dřevěnou podlahu, pak určitě víte, že si vyžaduje pravidelnou údržbu. Možná řešíte otázku, jestli je lepší lakování nebo olejování. Nevíte-li si rady, nebo se nemůžete rozhodnout, pak vám přijde vhod náš dnešní článek.

Olejování chrání do hloubky

Pokud se rozhodnete pro olejování dřevěné podlahy, měli byste vědět, že podlahu chráníte do hloubky. Olejování podlahy nezanechává na povrchu žádný ochranný film. S pomocí oleje se oživí barvy a podlaha rázem vypadá jako nová, působí živější.

Naolejované dřevo má také tu výhodu, že i po nanesení oleje nadále může dýchat. Pokud se olejování provede správně, pak jsou zaručeny jen minimální změny způsobené UV zářením, jistě oceníte i stálost barev.

Máte zájem o odbornou renovaci, údržbu či pokládku podlahy?

Rádi vám připravíme bezplatnou kalkulaci.

Lakování uzavírá vrstvy

Druhou volbou je lakování dřevěných podlah. O tom je třeba vědět, že jde o povrchovou úpravu. Lakování podlahy uzavře vrchní vrstvu a dřevo pak nemůže přijmout žádnou nečistotu.

Je ale nutné pamatovat na to, že tato ochranná vrstva po nějaké době začne podléhat opotřebení. Dojde k postupnému poškrábání laku, ať už od drobných nečistot nebo od prachu. Proto se lakování opakuje pravidelně.

Pokládka dřevěných podlah Praha

Lakovat nebo olejovat dřevěnou podlahu?

Oslovte firmu

Najdou se zruční kutilové, kteří se do lakování nebo olejování dřevěné podlahy pustí, jak se říká, na vlastní triko. Pokud si na tento úkol věříte, máte znalosti, které produkty použít, kolik materiálu na podlahu aplikovat a víte, že si s tím poradíte, pak vám nikdo a nic nebrání v tom, abyste se o pravidelnou údržbu podlah u vás doma postarali sami.

Pakliže ale nevíte, jaký produkt zvolit, případně si ani nejste jistí, jestli je ve vašem případě lepší olejování nebo naopak lakování, není nic jednoduššího, nežli oslovit firmu, která se o tento úkol ráda postará za vás. Bojíte-li se finanční investice, pak pamatujte, že je kolikrát lepší vsadit na jistotu a připlatit si, nežli se pustit do něčeho, čemu nerozumíte, napáchat více škody nežli užitku a následně platit ještě více peněz.