• +420 732 653 601

Jakou podlahu do dětského pokoje?

Jakou vybrat podlahu do dětského pokoje? No přece takovou, která bude tichá, příjemná na dotek, nenáročná na údržbu a také bez škodlivin!

Jaká je nejlepší podlaha do dětského pokojíčku?

Zařídit dětský pokojíček rozhodně není jen tak. Rodiče zde musí pamatovat nejen na zájmy a potřeby svých ratolestí, ale zároveň skloubit i otázky bezpečnosti a bezzávadnosti. Dětský pokoj je malý ráj, ve kterém fantazie nezná hranice a kde je na bezpečnost kladen vysoký důraz.

Podlaha v dětském pokoji by měla být:

  • snadná na úklid
  • teplá a příjemná na dotek
  • odolná vůči hrám
  • zdravotně nezávadná
  • nadčasová

Pokládka dřevěných podlah Praha

Poznejte všechny výhody dřevěné podlahy

Mnoho rodičů uvažuje o pořízení dřevěné podlahy do dětského pokoje, protože dřevěná podlaha je věčná. Nabízí mnoho zajímavých výhod, není to jen o dlouhé životnosti a vysoké kvalitě. Dřevěná podlaha má výborné izolační vlastnosti. Jelikož jde o přírodní materiál, je podlaha teplá na dotek. V případě poškození není problém podlahu zrenovovat a dát jí nový kabátek.

Nechte se okouzlit vinylem

Jednou z hlavních předností vinylových podlah je jejich výborná akustická vlastnost. Mimo to jsou odolné jak vůči vodě a vlhkosti, tak i vůči mechanickému poškození. Co se údržby vinylové podlahy týče, můžete být v klidu – není vůbec náročná a nevyžaduje si kdovíjakou pozornost. V případě poškození je možnost nahradit špatný díl za nový, což zvládne nejen profesionál, ale i domácí kutil.

Koberec býval dříve klasikou

Ještě před několika lety byly oblíbenou variantou celoplošné koberce. Dneska už se v interiérech tolik nevidí a jsou nahrazovány jinými typy podlahových krytin. Koberec je sice příjemný na dotek, měkký na došlap, ale udržuje se v něm prach a navíc není z dlouhodobého hlediska ideální – dětský motiv se rychle okouká.