• +420 732 653 601

Jak na čištění a údržbu parket

Parkety, druh podlahy, který tu s námi je již několik desítek let, přesto se stále vedou domněnky o tom, jak o ně správně pečovat. Jedni tvrdí, že bohatě postačí jednou za čas pořádné zametení, druzí se naopak přiklání k názoru, že péče o dřevěnou podlahu je daleko namáhavější, jak časově, tak finančně.

Jak to tedy vlastně všechno je a jak se o podlahu starat, aby vám vydržela co nejdéle, jaké přípravky jí nejvíce svědčí a kdy nastává chvíle, ve které byste již na pomoc měli zavolat nás, parketové odborníky? Tak přesně na to bychom se rádi zaměřili v tomto článku.

Renovace parket Praha

VYTŘÍT, NEBO VYSÁT?

Pokud je to možné, doporučujeme se vytírání vyhnout obloukem, přebytečná vlhkost dřevěným podlahám příliš nesvědčí, postupem času by se mohl zmatnit, narušit jejich povrch. Vhodnějším způsobem úklidu je vysávání, volte ale takový vysavač, který je odborníky doporučovaný na parketový typ povrchů. Pokud se přeci jenom rozhodnete pro vytírání, používejte speciální bavlněné utěrky a minimum vody nebo čisticích prostředků. Při výběru čisticího prostředku několikrát překontrolujte, zda neobsahuje rozpouštědla, ta by dřevo odmastila a poškození by bylo již trvalé. Chcete-li, aby vaší podlaze opravdu nic nechybělo, jednou za čas ji naolejujte.

JAK PRODLOUŽIT ŽIVOTNOST PARKET

Vliv na životnost parketových podlah nemá pouze vhodně zvolený způsob úklidu, významně se na tom podílejí i jiné faktory, jakými je například druh nábytku. Ten by měl mít v ideálním případě ze spodu namontovaná rejdovací kolečka, anebo alespoň plstěné polštářky, aby se zamezilo poškrábání. Nezapomínejte ani na větrání, aby se v místnosti nedržela nadbytečná vlhkost, příliš vysoké, nebo naopak moc nízké teploty, to přírodnímu materiálu, kterým dřevo bez pochyb je, škodí.

Dalším faktorem podílejícím se na vzhledu a životnosti podlah je pro někoho možná banalita, ale věřte nám, opravdu je to důležité zmínit: před vstupem do místnosti si sundejte obuv, drobný prach a nepořádek zachycený v podrážce velmi snadno podlahu poškrábe a znehodnotí.

Dodržovali jste vše, o čem jsme se v článku zmínili, zametali a olejovali podlahu o sto šest, a i přes to vypadá nevkusně?Nevěste hlavu, od toho jsme tu my, tak neváhejte a obraťte se na nás, rádi vašim parketám dodáme zaslouženou výživu a ztracenou krásu. Pokud ovšem nepomůže ani to, na lopatky nás nedostane ani kompletní renovace.