• +420 732 653 601

6 výhod dřevěných podlah, které vás zaručeně dostanou!

Stojíte před rozhodnutím, jakou podlahu zvolit do vašeho domu? Na trhu najdete spousty možností, ale jedna vyniká svou nadčasovostí a krásným splynutím s každým prostorem – dřevěná podlaha. Pojďme se na ní tedy podívat zblízka!

Několik druhů

Dřevěná podlaha. To jsou parkety, klasická prkna, plovoucí podlahy i průmyslové mozaiky. Nejdůležitějším faktorem, na který se ptá hodně zákazníků, je jejich konstrukce. Máte na výběr z vrstvených prken, či masivního dřeva bez zásahů.

Renovace parket Praha

Čím vás dostanou?

Dřevěné podlahy disponují několika výhodami, díky kterým jen stěží nacházejí konkurenta a stále více stoupají na oblibě. Jaké to jsou?

Nic je nezdolá

Dřevěné podlahy jsou odolné vůči mnoha přírodním jevům. Sluníčko je nevyšisuje, fleky nejrůznějšího původu se lehce setřou. Koupí dřevěné podlahy si tedy zaručujete dlouhou výdrž a vzhled, který jen tak něco nezmění.

Pohodlná údržba

Podaří-li se vám na podlahu vylít kávu, není to konec světa! Na dřevěnou podlahu si připravte jen vysavač a hadřík vlhčený nejlépe speciálním přípravkem! Pozor! Nechoďte na ni s mopem! Podlaha by mohla nasát přemíru vody!

Lehká obnovitelnost

Už se vám stará podlaha nelíbí, je nenávratně poškozená, či jste prostě zatoužili po nové? Není nic jednoduššího než stará prkna vyjmout a místo nich vložit zbrusu nová.

Uchovává teplo

Dřevěná podlaha je ten nejlepší izolant, který si můžete do svého domu pořídit! Ač by se to nemuselo zdát, podlaha vás rozhodně nebude studit – klidně si můžete pochodovat po domě bosky. Navíc pocit pravého dřeva pod nohou zahřeje vaše srdíčko!

Bez zbytečného prachu

Jste alergici? Pak pro vás žádná lepší možnost neexistuje! Dřevěné podlahy, na rozdíl třeba od koberců, nenasávají prach.

Ekologie na závěr

Poslední bod potěší ty z vás, kteří myslí na naši planetu! Dřevo jakožto přírodní materiál je plně rozložitelný. Pokud tedy stará podlaha doslouží, můžete ji bez obav o odpad vyměnit za novou.

Jednoduchý manuál pro výběr té nejlepší dřevěné podlahy do vašeho domu

Je dřevěná podlaha váš favorit? Výborně, nyní si stačí jen vybrat z mnoha jejích odnoží! Podle čeho se rozhodovat?

Nejdříve změřte velikost místnosti, ve které by dřevěná podlaha měla sloužit. Mějte na paměti jednoduché pravidlo – čím větší a světlejší místnost, tím tmavší odstín podlahy si můžete dovolit a naopak.

Toužíte po dřevěné podlaze v obýváku, po které denně projde několik páru nohou a děti si tam budou hrát? Pak volte variantu, která něco vydrží – z tvrdšího dřeva.

Nakonec si zvolte, jak by měla být podlaha povrchově upravena. Jde čistě o váš vkus. Na výběr je z lakování, olejování či voskování.

Definitivně jste se rozhodli? Zavolejte nám a společně vybereme tu nejkrásnější podlahu pro vaše prostory!